Libeček lyofilizovaný 3 g

Kód: PR0026
49 Kč –59 %
Návrh bez názvu (29)
49 Kč –59 % 20 Kč 17,39 Kč bez DPH
Skladem (17 ks)

Nechybělo mnoho a z kuchyní ho zcela vyštípala průmyslová dochucovadla. Jak paradoxní u byliny lidově zvané “magi”. Libeček se naštěstí nenechá jen tak smést ze stolů. Vrací se v plné síle své typické chuti, blízké celeru s petrželí. Nejedné polévce, omáčce, marinádě, zálivce, pestu či třeba karbanátku znovu dodá říz. A slovo “lékařský” v názvu také nebude nosit na parádu. Vítej zpět doma, libečku.

Detailní informace

Bez hlíny a nečistot
Bez hlíny a nečistot, k okamžité přípravě
Bez chemických hnojiv a postřiků
Bez chemických hnojiv a postřiků
Nejvyšší nutriční hodnoty na trhu
Nejvyšší nutriční hodnoty na trhu
Sklizeno i s kořeny
Sklizeno i s kořeny, dodáváno ještě živé

Detailní popis produktu

Libeček s největší pravděpodobností objevili staří Peršané, jeho slávu však šířily i další dávné kultury. Doporučovali ho medici antického Řecka a Říma, zmiňuje ho kuchařka Apicius, z klášterních pramenů víme, že ho milovali středověcí mniši, a pěstování libečku ve svých zahradách dal nařídit třeba i sám Karel Veliký.

Jak produkt používat?

Libeček při pěstování nedělá žádné problémy, při vaření ho lze využít od kořene po listy. Notuje si s polévkami a vývary, s masem, bramborami, nádivkami, saláty, luštěninami, sluší pečivu i moučníkům.

Z plodů získáte skvělý bylinný čaj nebo zdravotní likér. Ostatně, léčivé účinky libečku jsou značné. Obsahuje eukalyptus, zlepšuje dýchání, mírní alergie, podporuje trávení, uleví od nadýmání, pomůže od zánětů tlustého střeva či ledvinových kamenů, je dobrý na klouby, prospívá pleti…

Složení

- lyofilizovaný libeček, aquaponicky vypěstováno v ČR

O lyofilizaci

Výjimečně šetrná úprava mrazem (lyofilizací) umožňuje, aby si libeček zachoval všechny přednosti aquaponického původu. Stačí ve správný čas ponechat na teple. Bylinka znovu “rozkvete” v celé své kráse a síle.

Jak produkt skladovat?

Uchovávejte v chladném, suchém místě.

Česká aquaponie – regionální potraviny v životní formě po celý rok

Produkty aquaponie čerpají ze symbiózy živočichů a rostlin: ryb chovaných v čisté vodě na jedné straně – na straně druhé salátů či bylinek živených vodním roztokem přírodního hnojiva darovaného rybami. Za přispění moderních technologií, které každé plodině či rybě připravují co nejpřirozenější klima, se daří dosáhnout potravin natolik kvalitních, že za nimi zaostává jak konvenční zemědělství, tak i mnohá produkce s označením BIO.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Sušené bylinky
Hmotnost: 0.003 kg