Sumeček africký - mražený filet bez kůže, cena za 1 kg

Kód: 175
Novinka Tip
1 hodnocení
380 Kč 339,29 Kč bez DPH
Skladem (19 kg)

JEN OSOBNÍ ODBĚR V BRNĚ - Kavárna Café Point by Ignis, Vídeňská 101, 619 00 Brno-jih, A TO NÁSLEDUJÍCÍ TÝDEN PO OBJEDNÁNÍ, DĚKUJEME :) 

Sláva Sumečka afrického, tzv. keříčkovce, strmě stoupá i v našich krajích, kde v popularitě čile doplul lososa. Ani trochu se nedivíme. Sumeček africký může nabídnout něžně růžové maso jemné chuti, krásně pevné a díky optimálnímu množství tuku plně šťavnaté, ať už je podrobíte smažení, pečení, dušení, pošírování nebo grilování. Obsahuje minimum kostí, je ideální pro filetaci a navíc není cítit typickou rybinou, takže se zavděčí i dětským strávníkům :) 

Detailní informace

Bez hlíny a nečistot
Bez hlíny a nečistot, k okamžité přípravě
Bez chemických hnojiv a postřiků
Bez chemických hnojiv a postřiků
Nejvyšší nutriční hodnoty na trhu
Nejvyšší nutriční hodnoty na trhu
Sklizeno i s kořeny
Sklizeno i s kořeny, dodáváno ještě živé

Detailní popis produktu

Náš aquaponický Sumeček africký klidně mohl být sumečkem syrským, filipínským, jávským, malajským či dokonce madagaskarským. Ve všech těchto zemích volně obývá sluncem vyhřívané vody stojatých řek. Hojně se vyskytuje také v USA, a tak o něm někdy můžete slýchat i jako o sumečkovi americkém. Původ má však africký, tak proto Sumeček africký. 

Bývá řečený též keříčkovcem červenolemým, díky přídatným dýchacím orgánům keřičkovitého tvaru a zbarvení na svém torpédovitém těle. To není kryto šupinami a skrývá minimum kostí, čímž je přímo předurčeno pro jednoduché získávání delikátních filet. 

Ještě než k filetaci Sumečka afrického dojde, v aquaponických nádržích je ve své kůži. Nejenže si zde může plně a prostorně užívat patřičně teploučké vody, v níž mu navíc nehrozí kontaminace hormony či pesticidy. Také je živen certifikovaným krmivem s vyšším obsahem tuku - toho tuku, díky kterému je jeho maso chutnější, šťavnatější a výživnější než u řady jiných ryb. 

Maso ze sumečka obsahuje jód, vápník, fosfor, draslík nebo Omega 3 - mastné kyseliny. 

Min. objednávka 1 kg = jedno balení. Tzn. při objednávce např. 3 kg, dostanete 3 balení. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ryby
Hmotnost: 1 kg